Informacje o nas

  • Nasz obiekt

  • Nasze SPA

  • Lokalizacja

Noclegi wybrane dla Ciebie

Apartament A2

Apartament A6

Apartament B1

Apartament B2

Apartament B6

Apartament C1

Apartament C2

Apartament C4

Apartament C6

Apartament D2

Apartament D3

Apartament D5

Lokalizacja

Kościelisko to urocza turystyczna miejscowość położona zaledwie 4,5km od centrum Zakopanego.

Dzięki doskonałej lokalizacji obiektu, goście mogą bez trudności korzystać z licznych szlaków turystycznych Tatrzańskiego Parku Narodowego prowadzących na Giewont, Kasprowy Wierch oraz Czerwone Wierchy.

Kościelisko warto odwiedzić o każdej porze roku. Zarówno w zimie, jak i w lecie jest tu masa atrakcji, które powinien poznać każdy turysta. Piesze wycieczki po takich miejscach jak Dolina Kościeliska, Dolina Chochołowska, czy Dolina Małej Łąki dostarczają niesamowitych wrażeń oraz zapewniają masę wspomnień. Kościelisko posiada także pięknie położone trasy Nordic Walking, na których co pewien czas organizowane są zawody.

W sezonie zimowym warto skorzystać z pobliskich stoków narciarskich takich jak Witów, Szymoszkowa czy Gubałówka. W Kościelisku są dwie przygotowane dla biegaczy trasy – Kiry obok stadionu biathlonowego oraz Polana Chotarz.

W samym Kościelisku z pewnością warto odwiedzić zabytkowy Kościół pw. św. Kazimierza Królewicza, a także obejrzeć pasterskie szałasy, które w liczbie ok. 30 zostały wybudowane wzdłuż przepływającego przez polanę Lejowego Potoku.

Będąc w Kościelisku warto skorzystać z basenów termalnych, których woda posiada właściwości zdrowotne i rehabilitacyjne. Czynne przez cały rok termy podhalańskie, zlokalizowane w Białce oraz Bukowinie Tatrzańskiej. Natomiast, w okresie wakacyjnym można skorzystać z kąpieliska Polana Szymoszkowa.

Dodatkowo, warto nadmienić o Karczmie Regionalnej znajdującej się w Kościelisku. Można w niej spróbować pysznych, regionalnych potraw (ciekawostka: lokal brał udział w programie "Kuchenne Rewolucje").

Jeśli komuś zabraknie atrakcji w samym Kościelisku, to zawsze może wybrać się stąd w dowolne miejsce w powiecie tatrzańskim, bowiem miasteczko posiada świetną lokalizację i może służyć jako baza wypadowa dosłownie w każdy rejon gór.